New product
This product is sold 1600 €
| Reference | DJ-2146 |
|---|---|
| Class | Decoration and garden features |
| Type | ANTIQUE STONE FOUNTAIN |
| Style | RESTAURATION |
| Period | XIXth C. |
| Area | RHÔNE |
| Material | STONE |
| Height | 16.54 in |
| Width | 29.53 in |
| Depth | 26.77 in |
Antique stone fountain - Stone - Louis XIII - XIXth C.
Ref : DJ-2148
Antique stone fountain - Stone - Restauration - XIXth C.
Ref : DJ-2094
Antique stone fountain - Stone - XIXth C.
Ref : DJ-2093
Antique stone fountain - Stone - Rustic country
Ref : DJ-1999
Antique stone fountain - Stone - Rustic country
Ref : DJ-1997
Antique stone fountain - Stone - Louis XIV - XIXth C.
Ref : DJ-1972
Antique stone fountain - Stone - Louis XIV - XVIIth C.
Ref : DJ-1954
Antique stone fountain - Stone - XIXth C.
Ref : DJ-1851
Antique stone fountain - Stone - Napoléon III - XIXth C.
Ref : DJ-1810
Antique stone fountain - Stone - Napoléon III - XIXth C.
Ref : DJ-1667
Antique stone fountain - 1970's - XXth C.
Ref : DJ-1563
Antique stone fountain - 1970's - XXth C.
Ref : DJ-1245
Antique stone fountain - Stone - Louis XV - XXth C.
Ref : DJ-1232
Antique stone fountain - XIXth C.
Ref : DJ-1219
Antique stone fountain - Stone - Empire - XVIIIth C.
Ref : DJ-1178
Antique stone fountain - Stone - Art nouveau - XIXth C.
Ref : DJ-1162
Antique stone fountain - Stone - Louis XVI - XVIIIth C.
Ref : DJ-1087
Antique stone fountain - Stone - Rustic country
Ref : DJ-1011
Antique stone fountain - Stone - Art déco - XXth C.
Ref : DJ-921
Antique stone fountain - Stone
Ref : DJ-268